CK Fede

Velký polární okruh

kufr pdf

Termín:06.07. (Čt) - 18.07. (Út) 2023

změnit termín

Délka pobytu:13 dní, 10 nocí

ID hotelu:1035394

Doprava:Autobus

Odletové místo:

Strava:Bez stravy

Cena vč. tax: 18 990 Kč

Poloha
Poznáte čarokrásné souostroví Lofoty s malebnými rybářskými vesniškami, přírodní krásy Norska, Zlatou cestu Severu i věhlasná muzea.
Počet dní
13denní zájezd
Cena zahrnuje
8 nocí (4-5lůžkové chatky s možností vaření nebo ubytovny), dopravu klimatizovaným autobusem, trajekty, průvodce.
Cena nezahrnuje
Komplexní pojištění.

1700 NOK, 50 SEK.
Program
Den 1
Odjezd z Prahy ve večerních hodinách a přejezd do Německa na trajekt. Krátkým trajektem doplujeme z Německa do Dánska a Öresundským mostem se dostaneme z Kodaně do Malmö ve Švédsku.
Den 2
Lund – významné kulturní středisko v jižním Švédsku s pěknou románskou katedrálou, v historii dokonce největší město Skandinávie. Nocleh.
Den 3
Zastávka u hraničního fjordu Iddefjord. Vyhlídková jízda podél nejdelšího norského jezera Mjösa. Návštěva městečka Lillehammer – turistické a sportovní centrum, dějiště zimních olympijských her, věhlasný skanzen. Nocleh.
Den 4
Průjezd nejdelším norským údolím Gudbrandsdalen, které je nazýváno srdcem Norska, a národním parkem Dovrefjell s vyhlídkou na jeho drsnou přírodu. Devítihodinová prohlídka Trondheimu třetího největšího města Norska s katedrálou, která je považována za nejkrásnější gotickou stavbu severní Evropy. Noční přejezd.
Den 5
Souostroví Lofoty patří k nejmalebnějším místům ve Skandinávii. Rybářské vesničky jsou rozprostřené podél mořských zálivů a nad nimi se tyčí rozeklané vrcholky hor. Lofoty jsou považovány za ráj turistů, malířů a rybářů. Hlavní město Svolvaer, UNESCEM chráněný fjord Nusfjord, městečko Sund známé kovářskou výrobou, městečko Reine vyhlášené nejkrásnějším místem Norska a městečko A na nejjižnějším cípu Lofot. Nocleh.
Den 6
Dokončení prohlídly souostroví Lofoty, nocleh.
Den 7
Přejezd silnicí s mnoha dlouhými tunely a trajektem zpět na pevninu s pohledy na skalnaté hory vyrůstající přímo z mořské hladiny. Dále cesta divokou krajinou Nordlandu podél nesčetných jezer a hlubokých fjordů s okouzlující scenérií majestátních hor. Během cesty budeme děla přestávky na zajímavých místech. Turistika v národním parku Rago a městečko Fauske. Nocleh.
Den 8
Zastávka na polárním kruhu – prohlídka návštěvního centra Svartisen, výlet k nejznámějšímu ledovcovému splazu druhého největšího norského ledovce a městečko Mo i Rana na břehu Ranafjordu, obchodní centrum oblasti. Noční přejezd.
Den 9
Procházka tundrou v Dovrefjellu v okolí Dombasu. Královská cesta, kterou putovali králové na korunovaci do katedrály v Trondheimu. Nocleh.
Den 10
Zlatá cesta severu – začíná jedinečným stavitelským dílem silnicí Trollstigveien s úchvatnou vyhlídkou, pokračuje přes hory k Norddalsfjordu a po jeho přeplutí trajektem dále k nejkrásnějšímu fjordu Geiranger (UNESCO), jehož strmé stěny jsou krášleny desítkami vodopádů. Cesta malebným údolím Ottadalen se zastávkou v městečku Lom s kostelíkem a dřevěnou architekturou. Nocleh.
Den 11
Prohlídka Oslo – vzdušná a zelená metropole Norska s množstvím kulturních památek i s věhlasnými muzei. Nocleh.
Den 12
Prohlídka švédského Malmö – třetí největší město Švédska, jež si zachovalo řadu stavebních památek. Odjezd do Čech.
Den 13
Příjezd do Prahy v ranních hodinách.

Velký polární okruh

destinace: Norsko, Poznávací zájezdy - Norsko, Norsko

termín:06.07. (Čt) - 18.07. (Út) 2023 (13 dní, 10 nocí) | změnit termín

doprava: Autobus /

strava: Bez stravy

Velký polární okruh
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon:
Ulice:
Město:
Psč:
Poznámka :
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Pořádající ck: Inex-cestovní kancelář s.r.o. IČO: 26392763

Podobné zájezdy

Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Vytvářím objednávku...