CK Fede

NORSKO - ZLATÁ CESTA SEVERU

kufr pdf

Termín:13.08. (Ne) - 21.08. (Po) 2023

změnit termín

Délka pobytu:9 dní, 8 nocí

ID hotelu:1029330

Doprava:Autobus

Odletové místo:

Strava:6x snídaně, 1x večeře

Cena vč. tax: 21 310 Kč

Poloha
Norsko, nejkrásnější severská země. Snad každý, kdo se vypraví do tohoto koutu severní Evropy, je doslova očarován krásou kolem sebe - nezapomenutelné hory, divoké řeky, hluboké fjordy. Navštívíme střední část země, která se může pochlubit těmi nejkrásnějšími scenériemi, které budeme jinde hledat jen marně.

Svinesund - Oslo - Gjovik - Lillehammer - údolí Gudbrandsdalen - Dombas - soutěska Romsdalen - stěna Trollů - cesta Trollů - Orlí stezka - Geirangerfjord - Dalsnibba - Jostedalsbreen - Briksdalsbreen - Sognefjord - vodopády Tvindefoss - Voss - Bergen - vyhlídka Fløyen - Geilo - Holmenkollen
Ubytování
Ubytování: Hotel – 2lůžkové pokoje s vlastním příslušenstvím. Hostel – 2 a 4lůžk.pokoje, na patře je vždy kuchyňka – možnost vaření, k dispozici místnost s TV, společenská místnost. Norský kemp – luxusně vybavené chatky se čtyřmi lůžky (mohou být i patrové postele), některé velké chatky apartmánového typu, oddělené 2lůžkové pokoje. K dispozici lednice, vařič a varná konvice.
Program
1. den zájezduOdjezd z ČR v dopoledních hodinách (Praha cca 10:30 hod) přes Německo na noční trajekt do Skandinávie. Fakultativně možnost ubytování ve 4lůžk. kajutách. 

2. den zájezdu
Podél západního pobřeží Švédska zamíříme k úžině SVINESUND, tvořící přírodní hranici mezi Švédskem a Norskem. Příjezd do OSLA, první část prohlídky města – světoznámá budova radnice, budova Opery na břehu Oslofjordu. Ubytování v hotelu v Oslu, případná večeře. 

3. den zájezdu 
Po snídani odjíždíme do GJOVIKU – Hala Fjellhalen, Gjovik Kirke. Navštívíme olympijský LILLEHAMMER, ležící u největšího norského jezera Mjösa a „srdce Norska“ mohutné údolí Gudbrandsdalen. Prohlídka skanzenu Maihaugen a míst připomínající zimní olympijské hry v roce 1994. Z DOMBASU pojedeme podél divoké řeky Rauma do monumentální soutěsky Romsdalen, na úpatí nejvyšší převislé skalní stěny v Evropě. Večer ubytování v kempu, případná večeře.

4. den zájezdu 
„ZLATÁ CESTA SEVERU“ - divoké údolí Romsdalen, které lemují strmé rozeklané vrcholy a vodopády. Zastávka u pověstné převislé STĚNY TROLLŮ – Trollveggen. Výjezd věhlasnou CESTOU TROLLŮ – Trollstigveien, která 11 serpentinami překonává výškový rozdíl 800 m a prochází překrásnými horskými scenériemi. Překonáme Storfjord a ORLÍ STEZKOU dojedeme do městečka GEIRANGER, ležícího v romantických scenériích GEIRANGERFJORDU (UNESCO). Jeho krásy nejlépe vychutnáte při vyhlídkové plavbě. Výjezd na horské sedlo s vyhlášenou vyhlídkou DALSNIBBA (1.440 m n.m.) s úchvatnými pohledy na fjord Geiranger, jehož strmé stěny jsou krášleny desítkami nádherných vodopádů, z nichž nejznámější jsou vodopády Sedm sester, Nápadník a Naděje. Večer ubytování v hotelu, následně večeře pro všechny v ceně.

5. den zájezdu 
Vycházka horským údolím k největšímu ledovci v Evropě JOSTEDALSBREEN resp. k jeho nádhernému ledovcovému splazu BRIKSDALSBREEN. Projedeme nádhernými severskými scenériemi k rameni nejdelšího norského fjordu SOGNEFJORDU (délka 200 km), toto legendární údolí plné jezer a vodopádů je často přirovnáváno k americkému Grand Canyonu. Zastávka u kaskádovitého vodopádu TVINDEFOSS a odjezd na ubytování v hostelu, případná večeře.

6. den zájezdu 
Druhé největší město Norska BERGEN, prohlídka historického centra (UNESCO), neopakovatelná atmosféra trhu, unikátní hanzovní domy Bryggen (UNESCO) - středověké kostely, stará čtvrť dřevěných domů Gamle Bergen. Zájemci mohou vyjet lanovkou na vyhlídku Fløyen, ze které je vidět centrum města jako na dlani (na vyhlídku je možné vystoupat i pěšky) nebo navštívit známé akvárium. Návrat na ubytování do hostelu, případná večeře.

7. den zájezdu 
Po snídani pokračujeme podél impozantních vodopádů VORINGFOSSEN na největší evropskou náhorní plošinu Hardangervidda. Cestou zastávka ve středisku zimních sportů GEILO.  Po zbytek dne se budeme věnovat prohlídce OSLA, Vigelandův park (více než 200 soch G. Vigelanda), výjezd do dějiště zimní olympiády v HOLMENKOLLENU, zastávka u nově postaveného skokanského můstku, překrásný panoramatický výhled na Oslo. Ubytování v hotelu v Oslu, případná večeře.

8. den zájezdu 
Dokončení prohlídky OSLA, poloostrov muzeí BYGDØY, návštěva Muzea polárních výprav, kde nalezla svůj domov polární loď Fram, na které se plavil Amundsen k severnímu a jižnímu pólu, muzeum Kon-Tiky, Vikingské muzeum. V poledních hodinách odjedeme do Švédska na noční trajekt. Přes území Německa pokračujeme do ČR.

9. den zájezdu
Návrat do ČR v odpoledních hodinách (Praha cca 17:00 hod.).

Tento zájezd nabízíme i leteckou dopravou
Norsko-zlatá cesta severu - leteckou dopravou
Cena zahrnuje
 • dopravu lux. klim. busem,
 • trajekty do Skandinávie a zpět,
 • vnitrostátní trajekty,
 • 6x ubytování – 3x dvoulůžkové pokoje v hotelu, 3x 4lůžkové pokoje nebo chatky,
 • 6x snídani převážně bufetovou formou,
 • 1x večeře 4. den, 
 • ložní prádlo, 
 • průvodce CK
Cena nezahrnuje
 • vstupné, 
 • fakult. služby, 
 • vyhlídkovou plavbu Geirangerfjord, 
 • a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“
Fakultativní příplatek
 • 2lůžk.pokoj v hostelu, kempu - 3 noci 2000 Kč/os.,
 • 5x večeře 3600 Kč (min.10 osob),
 • 4lůžk.kabina na trajektu tam i zpět 1600 Kč/os.,
 • 1/1 pokoj v hotelu – 3 noci 2600 Kč,
 • komplex. pojištění vč. storna zájezdu 360 Kč
Nástupní místa
02.07. - 10.07. Odjezd A + B
13.08. - 21.08. Odjezd A + B
Přehled nástupních míst najdete ZDE

NORSKO - ZLATÁ CESTA SEVERU

destinace: Norsko, Poznávací zájezdy - Norsko, Norsko

termín:13.08. (Ne) - 21.08. (Po) 2023 (9 dní, 8 nocí) | změnit termín

doprava: Autobus /

strava: 6x snídaně, 1x večeře

NORSKO - ZLATÁ CESTA SEVERU
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon:
Ulice:
Město:
Psč:
Poznámka :
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Pořádající ck: Redok Travel, s.r.o. IČO: 25258281

Podobné zájezdy

Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Vytvářím objednávku...