CK Fede

Výstup Na Lysou Horu

kufr pdf

Termín:03.09. (So) - 03.09. (So) 2022

změnit termín

Délka pobytu:1 den

ID hotelu:928075

Doprava:Autobus

Odletové místo:

Strava:Bez stravy

Cena vč. tax: 590 Kč

Poloha
Jednodenní výletTermíny | 21. května | 16. července | 3. září 2022 Cena | 590 Kč Sleva | 550 Kč děti do 14 let, senioři nad 60 let Nástupní místa | Brno, Rousínov, Vyškov, Prostějov, Olomouc. Lysá hora (1323 m n. m.) je nejvyšší vrchol Moravskoslezských Beskyd a Těšínska. Leží na rozhraní obcí Krásná, Malenovice, Ostravice a Staré Hamry. Tento vrch byl také v letech 1939-1945 nejvyšším bodem Protektorátu Čechy a Morava (ačkoliv leží ve Slezsku). Na holém (lysém) vrcholu se nachází charakteristický telekomunikační vysílač, meteorologická stanice a několik horských chat. Možnost výběru různých tras.
6:50 sraz účastníků na stanovišti CK ČEBUS (č. 7) na AN naproti hotelu Grand v Brně.7:00 odjezd směr Vyškov, Olomouc, Frýdek - Místek, Ostravice (příjezd cca v 9:30).
Ostravice je jedním z rekreačních středisek Moravskoslezských Beskyd a nejznámějším místem pro výšlap na Lysou horu. Nabízíme vám několik tras, všechny jsou dlouhé cca 14 km.
Trasa z Ostravice do Ostravice po červené značce je nejoblíbenější trasou, které se říká Bezručův výplaz. I básník Petr Bezruč si oblíbil zdejší krajinu, zakoupil si se svým přítelem Otakarem Bystřinou v Ostravici – Hamrovicích na tzv. Ďábelském ostrově usedlost a až do vysokého věku odtud podnikal výstupy zvané "výplazy" na Lysou horu.
Trasa Mazák – Lysá hora – Ostravice vede nejdříve po modré značce kolem potoka Mazák, poté se spojí s červenou značkou tzv. Bezručova výplazu. Zpět po červené do Ostravice. Zájemci o tuto trasu vystoupí na křižovatce Mazák a vrátí se do Ostravice.
Trasa z hráze přehrady Šance na Lysou horu a zpět do Ostravice vede po žluté značce lesem přes národní přírodní rezervaci Mazácký Grúnik na vrchol Lysé hory a odtud zpět po červené značce tzv. Bezručovým výplazem do Ostravice. Zájemci o tuto trasu vystoupí u přehrady Šance a vrátí se do Ostravice.
17:30 odjezd z Ostravice zpět do Brna, příjezd kolem 20:00.Cena zahrnuje | dopravu autokarem, služby technického průvodce.
Poznámka | nutná turistická obuv.
Pro kolektivy termín, čas a místo přistavení busu dle dohody.
Odjezdy
Brno
Rousínov
Vyškov
Prostějov
Olomouc
Cena zahrnuje
Dopravu autokarem, služby technického průvodce.

Výstup Na Lysou Horu

destinace: Česká republika, Poznávací zájezdy - Česká republika, Česká republika

termín:03.09. (So) - 03.09. (So) 2022 (1 den) | změnit termín

doprava: Autobus /

strava: Bez stravy

Výstup Na Lysou Horu
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon:
Ulice:
Město:
Psč:
Poznámka :
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Pořádající ck: ČEBUS, s.r.o. IČO: 26222094

Podobné zájezdy

Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Vytvářím objednávku...